About Us

درباره ما

به نام خدا

سال 1398 مهندس مهرنوش صفارزاده پس از فارغ‌التحصیلی در رشته طراحی مد و لباس از دانشگاه هنر تهران در صدد راه اندازی و مدیریت مجموعه یونیفرم مدیکال برآمدند. پس از طی مراحل تحقیق و توسعه در این زمینه و بررسی دقیق اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت اقدام به جذب سرمایه گذار جهت راه اندازی خط تولید نمودند.

شناخت پارچه های متناسب با این حوزه از پوشاک با توجه به فاکتورهایی نظیر استاندارد های بین المللی، پارچه های موجود در ایران، سلایق مخاطبان استفاده‌ کننده این محصولات، فرهنگ سنتی حاکم بر پوشاک بیمارستانی و محصولات حاضر در این حوزه شکل گرفته است. الگوسازی، نمونه گیری و بررسی نخستین ایده ها برای تهیه و تولید اولین کالکشن شرکت کشمیر با حضور جمعی از طراحان لباس و هنرمندان عرصه دوخت با مدیریت مهندس صفارزاده شکل گرفت و برای این مهم بیش از 4 ماه زمان صرف شد. نهایتا در تابستان سال 1400 اولین کالکشن شرکت کشمیر آماده عرضه و معرفی شد.

اهداف و خط مشی ها

در نگاه مسولان شرکت کشمیر اولین و بزرگترین هدف، ارتقای سطح کیفی پوشاک حوزه درمان و بیمارستان میباشد، چرا که بر این باوریم وجود نگاه سنتی به یونیفرم بیمارستانی سبب تداوم استفاده از پارچه “ترگال ” که مرسوم ترین پارچه در میان تولید کنندگان این حوزه است، شده. ما در مجموعه کشمیر اعتقاد داریم “پارچه ترگال در شأن پرستار و پزشک و به طور کلی کادر درمان نیست ” چرا که این پارچه حداقل استاندارد های لازم جهت انتخاب به عنوان پارچه ای که مصرف کننده برای ساعت های طولانی در محیط های خاص بر تن می‌کند را ندارد. بنابراین به فکر استفاده از پارچه‌ هایی با کیفیت بالاتر، که درصد الیاف پنبه بیشتری دارند و به طور کلی مطابق با استانداردهای بین المللی هستند افتادیم.